Категорії розділу
Психологічна служба [38]
Наше опитування
Оцініть роботу МК НМР за п`ятибальною шкалою
Всього відповідей: 137
Статистика

Зараз на сайті: 1
Зайшли у гості: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Психологічна служба

У розділі матеріалів: 38
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 4 »

Існує декілька способів обмеження доступу до контенту сумнівного характеру на учнівських комп’ютерах. Але використання лише одного з них не забезпечить надійної безпеки та комфортної роботи в мережі Інтернет. Тому рекомендуємо поєднати декілька способів, а саме:

1. Фільтрація пошуку за допомогою налаштувань пошукових систем

Наведемо приклад налаштування на базі пошукової системи Google
 
  а) у вікні браузера (Internet Explorer, Opera, Mozilla, GoogleChrome) вводимо адресу www.google.com.ua
  б) у верхній частині вікна натискаємо на кнопку «Налаштування пошуку»
  в) в опції «Фільтр Безпечного пошуку» вибираємо «Застосувати строгу фільтрацію» і натискаємо на кнопку «Зберегти налаштування»
  г) повторити операцію на всіх браузерах, які встановлені на комп’ютері
  д) виконати аналогічні налаштування пошуку в інших пошукових системах: www.yandex.ru, www.rambler.ru, www.meta.com.ua та інш.  
 2. Наступний спосіб пов’язаний зі встановленням програмного забезпечення NetPolice Lite
  а) завантажити можна з посилання http://depositfiles.com/files/cvgj23fx2 або http://topdownloads.ru/programs/file/NetPoliceLiteSetup1_9_With_Runtimes/5694029.htm
  б) після встановлення потрібно пройти реєстрацію анкети, підтвердити активацію аккаунта та продовжити роботу по налаштуванню програми
  в) налаштовуємо параметри роботи фільтру NetPolice за вказаними опціями, зберігаємо результат.

До параметрів налаштування відноситься: тип контенту, який можна переглядати, час роботи фільтру, адреси сайтів на які дозволено або заборонено доступ та інш.  

3. Встановити для браузера Mozilla FireFox плагіни, які фільтрують контент: ProCon Latte, Censure Block, AdblockPlus

  а) відкрити вікно браузера Mozilla FireFox
  б) перейти в меню «Интрументы» - «Дополнения»
  в) у вікні, що відкрилося натискаємо на кнопку «Поиск дополнений»
  г) в рядку пошуку вписуємо почергово назву плагінів: «ProCon Latte», Enter
  д) далі на кнопку «Добавить в FireFox»
  е) погоджуємося з умовами і встановлюємо
  є) по завершенні браузер необхідно перезавантажити
  ж) аналогічні дії по встановленню виконуємо і з наступними двома плагінами.

Примітка. Цей спосіб дієвий лише для даного браузера, тому решту браузерів потрібно або відключити, або видалити.  

4. Наступний спосіб пов’язаний з використанням «Батьківського контролю» від Microsoft (розповсюджується безкоштовно). В операціних системах Windows Vista та Windows 7 є вбудова система «Батьківського контролю». Для Windows ХР потрібно виконати наступні дії:
а) завантажити дестрибютив Windows Live за посиланням http://explore.live.com/windows-live-family-safety-xp (~1,25 Mb)
б) після запуску інcталятора потрібно вибрати компоненти для встановлення – залишити відміченим лише компонент «Безпека сім’ї», з решти зняти галочки
в) після натиснення на кнопку «Інcталювати» буде завантажено програмне забезпечення (ємність ~ 15,3 Мb)
г) по завершенні завантаження та встановлення Windows Live необхідно пройти реєстрацію для отримання Windows Live ID
д) натискаємо на «Зареєструватися», у вікні що відкрилося заповнюємо анкету для створення ідентифікатора
е) по завершенні отримуємо ідентифікатор Windows Live ID, дані якого вводимо в необхідні поля Фільтру Безпеки сім’ї та налаштовуємо параметри фільтру для користувачів.
Примітка. Якщо після встановлення Windows Live «Сімейна безпека» зник доступ до мережі Інтернет або ж не відкриваютья сторінки пошукових систем, то даний спосіб виключити та видалити з комп’ютера.

Все програмне забезпечення можна безкоштовно завантажити за посиланнями, що в тексті рекомендацій або записати на цифровий носій у відділі освіти.

При підготовці рекомендацій був використаний матеріал відповідної теми Форуму інформатиків України

Психологічна служба | Переглядів: 463 | Додав: Адміністратор | Дата: 17.01.2012


З 28  листопада по 9 грудня вже четвертий рік поспіль проходить загальноміська декада працівників психологічної служби, яка дає можливість привернути увагу  та зацікавити учнів  чарівним світом психології. Ця декада відзначалась нетрадиційними формами роботи, серед яких «Дні добра», «Заняття із сміхотерапії», «Дні посмішки та гарного настрою», «Дні подарунків» та різнокольорового світу емоцій та багато цікавого та корисного. В ці дні всі учасники навчально – виховного процесу мали можливість працювати у творчій атмосфері, бути на заняттях із релаксації, працювати над своїм особистісним та професійним розвитком, підключатись до вирішення важливих соціальних проблем.

    В рамках декади було проведено такі загальноміські заходи: «Методичний фестиваль працівників психологічної служби «Я роблю так…»(на базі НВК №7) під час якого було знайдено та поширено найкращі родзинки практичного досвіду, супервізорвська група для практичних психологів з метою профілактики професійного вигорання та розкриття творчого потенціалу(я/с №1»Дюймовочка»), а також міський семінар соціальних педагогів з досить актуальної  та складної теми «Виховання репродуктивної культури молоді. Формування навичок ЗСЖ», під час якого досвідчений педагог Горицька С.В. (ЗОШ №10) ділилась своїм досвідом з молодими колегами.

    Ми дійшли до висновку, що разом   - краще! І спільна декада не є тому виключенням!  А попереду ще так багато цікавого та важливих справ…

Психологічна служба | Переглядів: 448 | Додав: Адміністратор | Дата: 19.12.2011

З 25 листопада по 10 грудня  навчальні заклади міста приєднались до Всесвітньої акції  «16 днів без насильства!»  в рамках якої працівниками психологічної служби та педагогами було проведено  багато різноманітних заходів, серед яких найбільшої популярності та ефективності набули тренінги з учнями на теми «Ні – насильству!» , «Зробимо світ добрішим!», «Як вберегтись від насильства та жорстокості», а також анкетування всіх учасників навчально – вихованого процесу щодо виявлення рівня знань з проблематики попередження насильства  та дітей, відносно яких є факти жорстокого поводження. Багато уваги було приділено роботі з педагогами та батьками в системі навчально – методичних заходів, а саме: семінарів, тренінгів, творчих груп, консультацій, виступів на батьківських зборах тощо. З метою залучення учнів до акції було проведено конкурси малюнків, плакатів, емблем з метою вироблення негативного ставлення до жорстокості.
   

Психологічна служба | Переглядів: 561 | Додав: Адміністратор | Дата: 19.12.2011

Понеділок, 06.05.2024, 12:09:22
Вітаю Вас Гість
Форма входу
Пошук
Друзі сайту